FLORIDA JR. PANTHES & NY ISLANDERS JR.


PRE VIAC INFORMÁCIÍ O TURNAJOCH POKRAČUJTE NIŽŠIE...

SEVERNÁ AMERIKA

Okrem úspešnej BP Hockey Academy sa Peter Bohunický ml. podieľa aj na organizácii turnajov v Severnej Amerike pod značkou K&B SPORTS.

Ich dlhoročné skúsenosti a kontakty vo všetkých oblastiach ľadového hokeja, ako aj iných športových, či športovo rekreačných aktivitách na Slovensku v Európe a severnej Amerike zabezpečujú možnosť účasti mladých športovcov na rôznych medzinárodných podujatiach a turnajoch.

Okrem samotnej účasti zabezpečujú v K&B Sports pre jednotlivých účastníkov aj iné doplnkové aktivity, ako sú napr. zápasy rôznych vrcholových súťaží, o i. NHL, NBA, NFL, MBL, ako aj Majstrovstvá sveta, Majstrovstvá Európy a Svetové poháre v rôznych športoch. Taktiež zabezpečujeme aj výlety za prírodnými úkazmi, napr. Niagarské vodopády a iné. Základnou filozofiu K&B je korektný prístup k športovcom a ich kariére, ako aj k rodičom.

HISTÓRIA TURNAJOV:

Quebec 2016

Windsor 2015

Quebec 2015Chicago 2015

Florida 2015

Windsor 2014

Quebec 2014

Chicago 2014

Helsinky 2014

Anaheim 2014

Windsor 2013

Quebec 2013

Chicago 2013

Florida 2013

Windsor 2012

Quebec 2012

Chicago 2012

Windsor 2011

Florida Thanksgiving 2011

Quebec 2011

Florida 2011/FEB

Florida 2011/NOV

Florida 2010

Turnaj FLORIDA PANTHERS Jun. v USA 2013
Ďalší výber K&B SPORTS sa zúčastnil mládežníckeho medzinárodného hokejového turnaja na Floride, ktorý organizuje Florida Panthers JUN. Turnajové zápasy sa odohrli v modernej tréningovej hale Floridy Panthers Incredible Ice. Pred turnajom sme odohrali tiež prípravné zápasy proti vybratým tímom z USA priamo na Floride. Deti videli 3 zápasy NHL, zúčastnili sa zahajovacieho ceremoniálu pred zápasom NHL a nájazdov pred viac ako 16 000 divákmi počas prestávky. Absolvovali sme aj výlety na aligátoriu farmu, do Miami downtown, Star island, South beach a tiež Sea aquarium.

https://www.youtube.com/watch?v=I-m0B-pTXLY

Turnaj Pee - Wee QUEBEC Canada 2013

Na najväčšom turnaji na svete v kategórii Pee Wee naši chlapci odohrali ďalšie náročné turnajové a priateľské zápasy. Zažili nezabudnuteľnú atmosféru hokejového sviatku v Quebecu. Obrovskou motiváciou do ďaľšieho tvrdého tréningu doma na Slovensku boli nie len prehrané zápasy ale hlavne elektrizujúci pocit keď chlapci nastupovali na ľad v Pepsi Coliseé pred 13000 divákmi a stretnutie s jednou s najäčších hviezd NHL Joe Sakicom ktorý prišiel chlapcov pozdraviť priamo do šatne. Veríme, že všetky tieto životné zážitky posunú deti o krôčik k ich snom, budú ich hnať aj k snahe zlepšovať sa a svojim výkonom pomáhať svojim materským klubom k výťazstvám.

urnaj Windsor Canada 2012

Na turnaji v Kanadskom Windsore sme sa zúčastnili s tímom SVK a EU. Mladší chlapci a jedna dievka ktorí odohrali turnaj za tím SVK sa dostali až do finále. Napokon obsadili krásne druhé miesto. V tíme boli aj chlapci z BP celoročnaj hokejovej školy Jakub Valentovič, Peter Štanga, Miloš Roman, Timo Marguš a tiež Paťka Agoštonová. Miloš Roman bol ocenený ako najlepší hráč turnaja a Timo Marguš bol oporou v obrane a kapitánom tímu. V tíme EU boli Luis Lenhart a Denis Piovarči ktorí tiež pravidelene navštevujú BP CHŠ. Navštívili sme šatňu OHL tímu Spitfires, boli sme na Niagarských vodopádoch, v Torontskej NHL sieni slávy, videli se OHL zápas Spitfires - Whalers a tiež Joe Luis Arénu... Všetci nazbierali obrovské hokejové aj životné skúsenosti.

Turnaj Pee - Wee QUEBEC Canada 2012

Turnaj Windsor Canada 2011

Turnaj FLORIDA PANTHERS Jun. v USA 2011

Turnaj Pee - Wee QUEBEC Canada 2011

Turnaj Windsor Canada 2010

Turnaj FLORIDA PANTHERS Jun. v USA 2010
Ďalší výber K&B SPORTS ročníka 96/97 sa zúčastnil mládežníckeho medzinárodného hokejového turnaja na Floride, ktorý organizuje Florida Panthers JUN. Turnajové zápasy sa odohrli v modernej tréningovej hale Floridy Panthers Incredible Ice. Pred turnajom sme odohrali tiež prípravné zápasy proti vybratým tímom z USA priamo na Floride.

Turnaj DENVER USA 2010

Výber K&B Slovakia ročníkov 1994/1995 sa zúčastnil na veľmi zaujímavom turnaj v Denveri. Od 23. marca do 30. marca sme odohrali 5 zápasov. Na turnaji sme obsadili 3. miesto. Pozreli sme si zápas NHL medzi Coloradom Avalancha a Los Angeles Kings a okrem turnajových zápasov sme si zatrénovali spoločne s mužstvom z Denveru, pod vedením trénerov zo Severnej Ameriky.

Turnaj Pee - Wee QUEBEC Canada 2010

Už pred časom sme vás informovali o účasti mladých slovenských hokejistov na turnaji PEE - WEE, ktorý má v Kanade dlhoročnú tradíciu a obrovskú prestíž. V Quebecu sa pred pár dňami konal už 51. ročník tohto slávneho podujatia. Približne 120 družstiev verilo, že uspeje. Medzi nimi nechýbali ani mladí Slováci, ktorí hájili farby tímu K&B SPORTS Slovakia. A počínali si naozaj obdivuhodne.


Už teraz sa v spoločnosti K&B SPORTS uvažuje o zorganizovaní ďalšieho výberového konania pre 52. ročník turnaja PEE - WEE. Je to šanca pre hráčov narodených v roku 1998 a 1999.
Turnaja sa mohli zúčastniť hráči s ročníkom narodenia 1997 a mladší. Do slovenského tímu sa spomedzi 70-tich uchádzačov zmestilo 20 hráčov (18 hráčov, 2 brankári) z celého Slovenska. Svoje zastúpenie mali Trenčín, Považská Bystrica, Martin, Piešťany, Michalovce, Bratislava, Humenné a Košice. Účasti tímu na turnaji predchádzal výberový kemp, ale aj sústredenia spojené s prípravným zápasom proti siedmakom Dukly Trenčín, v ktorom K&B Sports vyhral 5:3. Cez Budapešť a Amsterdam sa celá výprava dostala letecky až do Montrealu, odkiaľ nasledoval presun do mesta Quebec. Dejiskom turnaja bola známa hala Pepsi Colisee, kde sa konali aj MS mužov z roku 2008. Medzi približne 120-tímami mali svoje zastúpenie aj kluby NHL. A tím New Yorku Rangers viedol niekdajší slávny kanadský hokejista Mark Messier. Na slávnom PEE - WEE v minulosti štartovali hráči ako Marián Hossa, Mario Lemieux, Vincent Lecavalier, Wayne Gretzky a celkovo asi 100 hráčov, ktorí sa turnaja zúčastnili, si v budúcnosti zahrali aj NHL. Záujem divákov ani tentoraz nesklamal a celý turnaj si pozrelo spolu viac ako 195 000 ľudí, pričom mladí chalani zo Slovenska odohrali každý zápas turnaja pred minimálne 8000 divákmi. Po trénerskou taktovkou dvojice Peter Bohunický - Michal Krúpa zaznamenala slovenská družina v ďalekej Kanade tieto výsledky:

PEE - WEE sa hralo vyraďovacím systémom, keď prvý zápas rozhodoval o zaradení tímu do slabšej či silnejšej skupiny. Po výhre v ňom sa slovenský celok ocitol vo víťaznej časti pavúka. Zaujímavosťou je, že v zápase proti Minnesote Fire viedol súper ešte dve minúty pred koncom o dva góly, no Slováci nielenže vyrovnali, ale v prvej minúte predĺženia strelili víťazný gól. Práve tento zápas si získal srdcia kanadského publika, ktoré mladým Slovákom drukovalo aj v ďalšom priebehu turnaja. Potom domov poslali predčasne tím N.Y. Islanders, aby v ďalšom kole vypadli proti neskoršiemu finalistovi tímu Burnaby Winter Club. Náš tím bol tak hodnotený medzi 16-timi najlepšími na celom turnaji. Slovenskí mladíci sa presvedčili, že vynikať na Slovensku ešte neznamená, že k najlepším budete patriť aj vo svete. Asi najväčší rozdiel bol badateľný v korčuliarskej kvalite našich a zámorských hokejových nádejí. Hráči mali čas aj na aktivity mimo hokeja. Bývali v kanadských rodinách, spoločne navštívili zápas juniorskej ligy QMJHL, ale aj zimný zábavný park Valcartier. Pre všetkých bol turnaj veľkým zážitkom, no nepochybne aj skvelým ponaučením do budúcnosti, do ďalšej hokejovej kariéry. Najproduktívnejším hráčom slovenského výberu sa stal Trebišovčan Radovan Bondra.

Mark Messier hviezda NHL NY Rangers

Tomáš Kapusta Hviezda NHL LA Kings

Výhra v predĺžení 6:5 nad Minnesotou

K&B Stars : San Jose Sharks Jr.

K&B Stars : Carolina Huricanes Jr.

K&B Stars : Minesota

Turnaj Windsor Canada 2009

Výber hráčov ročníkov 1995 a 1996 sa zúčastnil medzinárodného hokejového turnaja RIVERSIDE v Kanade, pod záštitou Minor Hockey Association, ktorého 50. ročník sa konal v dňoch od 27.12.2009 do 30.12.2009 v kanadskom meste Windsor - Ontario.

V tomto roku vykorčuľoval na ľad 14 000-ci účastník najprestížnejšieho turnaja v Juhozápadom Ontariu, ktorého sa zúčastnili družstvá z celej Európy, Ruska, USA, čo svedčí o tom, že K&B SPORTS ponúkla jednu z najlepších turnajových hokejových skúseností. Prestíž turnaja podčiarkujú hokejové osobnosti, ktoré sa ho v minulosti zúčastnili: Joel Quennville, Russ Adams, Pat Boutette, Ron Friest, Nik Antropov a nedávno draftovaný hráč Windsor Spitfires Richard Pánik.

Turnaj sa odohral v najmodernejšej hale Windsor Family Credit Union centre s kapacitou 6500 divákov, ktorá je domácim stánkom minuloročného víťaza najprestížnejšej juniorskej hokejovej súťaže na svete Memorial Cup.

Turnaje
Nájdete nás na Facebooku
Pripojte sa na newsletter
Partneri
Nadpis


Nadpis
BP HOCKEY ACADEMY

© BP HOCKEY 2006-2015 | Zásady spracúvania osobných údajov