O PROJEKTE

KTO SME?
V roku 2006 BP Hockey Academy otvorila prvú súkromnú hokejovú akadémiu na Slovensku. Poslaním BP Hockey Academy je poskytovať vynikajúce vzdelávacie a konkurenčné prostredie zamerané na rozvoj schopností kvalitného hokejistu. Našou filozofiou je poskytovať ako na ľade, tak i mimo neho tréningy pod dozorom profesionálnych hokejových trénerov pre každého hráča. Tiež zabezpečujeme tréningový plán navrhovaný tak, aby posúval hráčov za rámec ich komfortnej zóny. Pôsobenie v tíme BP Hockey Academy, Letci Trenčín, vyžaduje od hráčov aby vykazovali silnú pracovnú morálku, odhodlanie, športového ducha. Zároveň sa snažíme rozvíjať vynikajúcich hokejistov veľkého charakteru.

Myšlienka unikátneho projektu na Slovensku - BP Hockey Academy - Letci Trenčín, vznikla na základe potreby rozširovania našej filozofie a metodiky z dlhodobého hľadiska. Zároveň máme záujem vychovávať generácie hráčov podľa našich vlastných predstáv o ich osobnostnom a hráčskom raste. Našim cieľom je vychovávať hráčov pre potreby svetových klubov.

PREČO BP HOCKEY ACADEMY?
Pretože veríme vo vývoj a podporujeme cieľ hráčov stať sa dlhodobými hokejovými hráčmi. U tých najmenších sme v BP HOCKEY zástancami pravidelného tréningu, ktorý dávame na prvé miesto ešte pred samotnú hru. Avšak nesmieme zabudnúť na to, aby sa deti naučili porozumieť aj samotnej hre. Musia pochopiť základné pravidlá fair-play, získať tímového ducha, postupne zisťovali princíp cestovania tímu na zápasy a turnaje. Sme presvedčení, že získané skúsenosti z BP Hockey Academy a učenie sa športovému duchu sú cenné životné lekcie aj pomimo ľad. Tréneri objektívne posúdia schopnosti každého hráča pri každom tréningu. Pomocou sérii cvičení cielene pomáhajú zlepšiť schopnosti potrebné pre hru na patričnej úrovni. Posudzovať sa budú korčuliarske schopnosti, palicová technika, strelecké schopnosti a znalosť hry. Tréneri tiež budú sledovať a pracovať na kontrole puku s hokejkou a korčuľovanie, forhend a bekhend prihrávky, spracovanie prihrávok. Korčuľovanie vpred a vzad, obraty, prekladanie, zastavenie a štarty či bočný pohyb sú niektoré zo schopností korčuľovania, na ktoré sa tiež zameriavame. Naším cieľom je poskytnúť zábavu a konkurenčné prostredie, kde mladí hokejisti môžu získať zručnosti a skúsenosti potrebné pre pokračovanie v hokejovej kariére rok za rokom.

DMHL - Detska Mini Hokejova Liga. Model detskej mini hokejovej ligy pripravuje deti aj na bezny zivot. Na kazdy zapas prichadzaju v koseli a kravate. Je to predsa Nas hokejovy sviatok. Pred kazdym zapasom si vypocuju narodnu hymnu, DJ vytvara atmosferu podobnu velkemu hokeju. Deti sa ucia narodnej hrdosti a zvladaniu ruchov ktore vplyvaju na vykon. Aj ked su male, hraju na tom istom lade, na dve brany, s hokejkou a pukom, davaju a dostavaju goly. Presne ako dospeli. Seminar o mentalnej priprave uci deti sustredit sa, prednaska o stravovani a pitnom rezime zdoraznuje negativa sladkosti a dolezitost pitneho rezimu. Hovorime sme aj o inovaciach v hokeji, o prisposobeni hracskeho vystroja. Medialny treningom sa ucime zbavit sa tremy a komunikacii. Planovane temy hokejova anglictina a kompenzacne cvicenia otvoria detom cely svet a urobia ich zdrave! Vsetky tieto detaily nie su dolezite len pre sportovca ale nenasilne pripravuju deti do bezneho zivota, robia ich vzdelane, sebavedome a kreativne. Vytvareme im vyhody oproti tym, ktori taketo skusenosti nemaju. A najpodstatnejsie je, ze je to velka zabava. Male detaily tvoria velke roziely medzi uspechom a neuspechom v zivote, nie len v sporte!

ŠTATÚT HRÁČA

Hokejista by mal byť od útleho veku vychovávaný tak, aby bol hrdý na to, že je hokejista. Základným štandardom by mal byť dress code – košeľa, kravata a nohavice.

VIDEO DMHL

https://www.youtube.com/watch?v=9YR1e7ykyQ4

NAŠE TRÉNINGY A TÍM
Pracujeme na základe našich vlastných dlhoročných skúseností, našej vlastnej metodiky prípravy detí a mládeže vypracovanej Petrom Bohunickým starším a Mgr. Petrom Bohunickým mladším. Tréningový proces prispôsobujeme potrebám dnešného hokeja. Našu metodiku a filozofiu nemožno nájsť v žiadnej inej hokejovej škole a ani v klube.


https://www.facebook.com/jarrod.deneville/videos/1...


Mgr. Peter Bohunický
PRO Skills coach

https://www.youtube.com/watch?v=Y38sYkxEZM0

Hrával hokej od svojich 4 rokov za žiacke, mládežnícke a dorastenecké mužstvá v Trenčíne. Neskôr v juniorskom veku nastupoval za mužstvo Dubnice a Sault ste Marie Greyhounds OHL. Profesionálne dostal šancu v roku 1999 v Extraligovom mužstve Kladna, neskôr Karlavých Varov a Zlína. Vo svojej profesionálnej kariére pokračoval vo Švajčiarsku a Francúzsku. V roku 2006 ukončil kariéru v drese MHC Martin a Senice. Licenciu C trénera ľadového hokeja získal v roku 2006, licenciu B získal po absolvovaní špecializácie na FTVŠ na Univerzite Komenského v Bratislave v roku 2011. Je tiež absolventom Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave a už 7 sezón vedie celoročnú BP hokejovú akadémiu. Od sezóny 2009/2010 je trénerom výberov hráčov z celého Slovenska ktoré reprezentujú na turnajoch v Kanade a USA. Tiež je trénerom výberu K&B Slovakia Stars ktorý sa zúčastňuje na najväčšom turnaji na svete Pee Wee v kanadskom Quebecu, nazývanom aj majstrovstvá sveta vo vekovej kategórii do 12 rokov.

Peter Bohunický ml. sa ako tréner podieľal na výchove reprezentantov mládežníckeho národného tímu, ako je Boris Sádecký, Matej Galbavý, Miloš a Michal Roman, Dominik Novák a Michal Bilík. Od roku 2017 pripravuje profesionálnych hráčov vrátene hráčov NHL a NHL prospektov ako napr. Andrej Sekera, Radko Gudas, Martin Chromiak a iní.

Peter Bohunický st.
Tréner

Peter Bohunický už 25 rokov pôsobí ako profesionálny hokejový tréner. Jeho úspechy v mládežníckom a tiež seniorskom hokeji odrážajú jeho dlhoročné skúsenosti v mládežníckom, seniorskom a reprezentačnom hokeji. Peter Bohunický sa ako tréner podieľal na výchove hráčov NHL, ako súvýchove hráčov NHL, ako je Marián Gáborík (Los Angeles), Marián Hossa (Chicago), Tomáš Tatar (Detroit) atď.

Trénerská kariéra:

  • 1993 - 1994 Slovensko U18
  • 1994 - 1995 Slovensko U18
  • 1995 - 1996 Slovensko U18
  • 1996 - 1997 Slovensko U18
  • 1997 - 1998 Slovensko U20
  • 2004 - 2005 Bielorusko U18
  • 2007 - 2008 Slovensko U17
  • 2007 - 2008 Víťaz extraligy juniorov SK
  • 2008 - 2009 Víťaz extraligy juniorov SK
Akadémia
Nájdete nás na Facebooku
Pripojte sa na newsletter
Partneri
Nadpis


Nadpis
BP HOCKEY ACADEMY

© BP HOCKEY 2006-2015 | Zásady spracúvania osobných údajov