BRANKÁRSKE TRÉNINGY

Zameriavame sa na správnu techniku prevedenia zákrokov. Automatizáciu správnych pohybov a návykov dosahujeme veľkým počtom opakovaní, pričom si brankári následne osvojujú herné zručnosť a precízne vykonávanie všetkých herných činnosti. Tréner dohliada na neustálu korekciu techniky pohybov avšak umožňuje brankárom formovať si svoj vlastný herný štýl, za predpokladu, že dodržiava zásady správnej hry brankára.

Hlavné ciele brankárskych tréningov:

 • Zdokonaľovanie brankárskeho korčuľovania v bránkovisku aj mimo neho v spojitosti so špeciálnym korčuľovaním
 • Zdokonaľovanie základného postoja a rýchly návrat do základného postoja po zákrokoch
 • Orientácia v bránkovisku a mimo neho, práca za bránkou, zmenšovanie streleckého uhla (správne stavanie sa a premiestňovanie sa, správny výber miesta z pohľadu taktického aj technického)
 • Chytanie a vyrážanie (všetky typy zákrokov do rôznych priestorov bránky a po rôznych typoch zakončenia)
 • Chytanie striel v zložitých herných situáciách (po zakrytom výhľade, po dorážaní, v neprehľadných situáciách)
 • Práca s hokejkou (zastavovanie, vypichnutie a prihrávanie puku)
 • Zvládnutie koordinačných pohybov pri vlastnom fyziologickom raste
 • Všestranne rozvíjať základné pohybové schopnosti so súčasným rešpektovaním senzitívnych období vývoja organizmu
 • Dôraz na rýchlostné, koordinačné schopnosti a silové schopnosti
 • Dôraz kladieme na rýchlosť a explozívnu silu horných a dolných končatín.
 • Špeciálne korčuliarske cvičenia, imitácia korčuľovania, cvičenia zamerané na zdokonaľovanie herných činností jednotlivca realizujeme v maximálnej intenzite pohybu


Trénerom brankárov je Peter Kosa, ktorý vo svojej hráčskej kariére pôsobil v Dukle Trenčín, v Senici a vo francúzskom Font-Romeu. V súčasnosti pracuje ako tréner brankárov pre Duklu Trenčín a zároveň ako asistent trénera v juniorke. "Som rád, že som desať rokov mohol profesionálny hokej hrávať, vinou zranenia som sa potom po piatich rokoch vrátil z Francúzska domov. Teraz ma napĺňa práca trénera. Chcem sa naplno venovať brankárom, ktorých mám v Dukle na starosti a takisto pomôcť juniorskému tímu, ale aj seniorom. Mňa tá práca baví a napĺňa, chcem pracovať pre klub, ale aj pre celý slovenský hokej, keďže aj na zväzovej úrovni pracujem s brankármi.“ uviedol pre oficiálnu stránku Trenčianskeho tímu Kosa. "Spolupracujem a komunikujem s brankárskymi trénermi z NHL, som v kontakte s ľuďmi z Česka, Švédska či Fínska. Ono to nie je o tom mať vyhranený štýl, treba ušiť kabát každému brankárovi na mieru. Nemožno mu vtláčať niečo, čo mu nepasuje. Keď som komunikoval s Francoisom Allairom, brankárskym trénerom s 30-ročnými skúsenosťami, ktorý je momentálne trénerom brankárov v Colorade, aj ten mi dal podnety, že nemôžeme mať niečo jednotné, ale každý je nejakým spôsobom iný a treba mu vyhovieť."

Informácie
Nájdete nás na Facebooku
Pripojte sa na newsletter
Partneri
Nadpis


Nadpis
BP HOCKEY ACADEMY

© BP HOCKEY 2006-2015 | Zásady spracúvania osobných údajov