JARNÁ HOKEJOVÁ ŠKOLA


BP Hockey Academy Vám s potešením predstavuje nový program Jarnej Hokejovej Školy. Kempy sa uskutočňujú postupne v troch jarných termínoch, a to vo Švajčiarskom BÄRETSWIL (Zürich), v Belgickom Leuvene, Holandskom Utrechte, Maďarskej Budapešti a v Chorvátskom Biograde na Moru.

Kempy sú navrhnuté so zameraním sa na herné činnosti jednotlivca. Na kempe poskytujeme mladým hokejistom rozvoj vo všetkých oblastiach ich hry, vrátane: korčuľovania, stickhandlingu, prihrávok, streľby, off-ice tréningov na zlepšenie celkového atletického rozvoja a to všetko v zábavnom a vzdelávacom prostredí. Našim cieľom nie je len komplexné zlepšenie v hokejových a atletických zručnostiach, ale hráčov rovnako tak vedieme k tímovému postoju a kolektívnej spolupráci, ktoré charakterizujú kompletného hokejistu.

NOVÝ BP HOCKEY TRÉNINGOVÝ KONCEPT!

V súčasnosti už máme plne zabehnutý nový tréningový koncept, ktorý zahŕňa, vždy počas každej rannej tréningovej jednotky špecializáciu na konkrétne herné činnosti jednotlivca, ktoré si každý hráč (rodič) zvolí podľa vlastnej potreby. Hráči sú rozdelení po 6 v mikro skupine a priradený k jednému trénerovi.

HRÁČI SI MOŽU VYBRAŤ Z NASLEDUJÚCICH MOŽNOSTÍ A V TÝCH SA CIELENE ZLEPŠOVAŤ:

- KORČUĽOVANIE A KORČUĽOVANIE S VEDENÍM PUKU

- STREĽBA VŠETKÝMI SPÔSOBMI, PRIHRÁVANIE A SPRACOVANIE PRIHRÁVKY

- KOORDINÁCIA POHYBU (AGILITY) A STICKHANDLING

- HRA TELOM OBRANCOVIA / ÚTOČNÍCI

Tréning v mikroskupinách po 6 hráčov ponecháme nezmenený. Deti vystriedajú všetky stanovištia (korčuľovanie, prihrávky a spracovanie, streľba, koordinácia pohybu, stickhandling...) počas večerných tréningových jednotiek.


VEĽKONOČNÝ BP HOKEJOVÝ KEMP ZURICH - ŠVAJČIARSKO

Veľkonočný hokejový kemp je zameraný na nácvik a zdokonaľovanie herných činností jednotlivca. Maximálny počet zaregistrovaných hráčov je 6 na jedného trénera v jednej mikroskupine. Hráči sú rozdelení do skupín podľa veku a výkonnosti k trénerom, pričom brankári sú vedení trénerom brankárov a jeho asistentmi.

Tréningový camp sa uskutoční na zimnom štadióne v BÄRETSWIL.

Tento hokejový kemp sa ponúka bez možnosti ubytovania.

Suché tréningy absolvujeme na vonku. Aktuálne kempy a registrácia v sekcii KEMPY.

ZAREGISTRUJTE SA TU!

JARNÝ BP HOKEJOVÝ KEMP LEUVEN - BELGICKO

Jarný hokejový kemp je zameraný na nácvik a zdokonaľovanie herných činností jednotlivca. Maximálny počet zaregistrovaných hráčov je 6 na jedného trénera v jednej mikroskupine. Hráči sú rozdelení do skupín podľa veku a výkonnosti k trénerom, pričom brankári sú vedení trénerom brankárov a jeho asistentmi.

Tréningový camp sa uskutoční na zimnom štadióne v Leuven, v blízkosti ktorého je k dispozícii športový komplex na suchý tréning.

Hráči budú ubytovaní v ubytovni mládeže a strava bude zabezpečená v jedálni ubytovne. Ubytovanie je vzdialené od zimného štadióna a športového komplexu cca 10 min. autom. Suché tréningy absolvujeme v telocvični a tiež na vonkajších športoviskách. Aktuálne kempy a registrácia v sekcii KEMPY.

ZAREGISTRUJTE SA TU!

STRELECKÝ BP HOKEJOVÝ KEMP - CHORVÁTSKO

Počas týždňového cyklu budú hráči pod vedením Mgr. Petra Bohunického ml. v skupinách nacvičovať základy a správnu techniku streľby (na suchu):

- ŤAHOM, PRIKLEPNUTÍM A PRÍLKEPOM (signalizovaná strela).

Tiež sa budú venovať základom strelby z predu rotáciou puku. Táto streľba je bez signalizácie.

VÝHODAMI STREĽBY SPREDU BEZ SIGNALIZÁCIE SÚ:

- prekvapenie brankára

- umožňuje vystreliť v jazde

- umožňuje vykorčuľovať na dorážku

- pri zarotovaní puku ie je potrebná sila (projektil vystrelený zo vzduchovky)

Taktiež sa budeme venovať KOORDINAČNO-OBRATNOSTNÉMU TRÉNINGU A POSEZÓNNEJ REGENERÁCII.

Tréningový camp sa uskutoční na krytom multifunkčnom ihrisku hotela Adria v Biograde na Moru, v blízkosti ktorého sa nachádza pláž.

Hráči budú ubytovaní v Hoteli Adria ktorý je zariadený klasickým 3*** štandardom. Na izbách sú LCD televízie, chladnička a sejf. Izby sú klimatizované. Každá izba má balkón. V hotely sa nachádza spoločenská sála a fitness. Hotel disponuje jedálňou, terasou a barom. K hotelu patria dva vonkajšie bazény, jeden vnútorný, kryté ihrisko a wellness. Aktuálne kempy a registrácia v sekcii KEMPY.

ZAREGISTRUJTE SA TU!

Hráči v kempoch sú rozdelení podľa vekových a následne aj výkonnostných kategórií, pričom sú rozdelení do mikro skupín (záleží od počtu prihlásených hráčov) hlavným trénerom, pod vedením Mgr. Petra Bohunického ml., ktorý má dlhoročné trénerské skúsenosti v práci s deťmi a mládežou a tiež s výbermi zúčastňujúcich sa na prestížnych turnajoch v USA a Kanade. Ďalší licencovaní tréneri sú starostlivo vyberaní a preškoľovaní, tak aby v tréningovom procese bola v čo najvyššej miere dodržaná jednotná filozofia BP HOCKEY. "viac v sekcii náš tím".

Obsahom tréningového cyklu je:

Na ľade:

 • nácvik a zdokonaľovanie korčuľovania
 • nácvik a zdokonaľovanie streľby všetkými spôsobmi
 • nácvik a zdokonaľovanie prihrávky a spracovanie prihrávky všetkými spôsobmi
 • nácvik a zdokonaľovanie vedenia puku rôznymi spôsobmi
 • riešenie všetkých ostatných herných činností jednotlivca primerané veku
 • power skating
 • brankársky tréning
 • hra 1 na 1, 2 na 2, 3 na 3
 • súťaže

Na suchu:


 • zvládnutie koordinačných pohybov pri vlastnom fyziologickom raste (rebríky, balančné dosky, tabata a iné)
 • všestranne rozvíjať základné pohybové schopnosti so súčasným rešpektovaním senzitívnych období vývoja organizmu
 • práca s hokejkou (zastavovanie, vypichovanie a prihrávanie puku)
 • dôraz na rýchlostné, koordinačné schopnosti a silové schopnosti
 • hry

Brankárske tréningy

Hlavné ciele BP HOCKEY brankárskeho tréningu sú:

 • zdokonaľovanie brankárskeho korčuľovania v bránkovisku aj mimo neho v spojitosti so špeciálnym korčuľovaním
 • zdokonaľovanie základného postoja a rýchly návrat do základného postoja po zákrokoch
 • orientácia v bránkovisku a mimo neho, práca za bránkou, zmenšovanie streleckého uhla (správne stavanie sa a premiestňovanie sa, správny výber miesta z pohľadu taktického aj technického)
 • chytanie a vyrážanie (všetky typy zákrokov do rôznych priestorov bránky a po rôznych typoch zakončenia)
 • chytanie striel v zložitých herných situáciách (po zakrytom výhľade, po dorážaní, v neprehľadných situáciach)

Taktiež sa zameriavame na správny výber zákroku v danej hernej situácii. Automatizáciu správnych pohybov a návykov dosahujeme veľkým počtom opakovaní, pričom si brankári následne osvojujú herné zručnosť a precízne vykonávanie všetkých herných činnosti. Tréner dohliada na neustálu korekciu techniky pohybov avšak umožniť brankárom formovať si svoj vlastný herný štýl, za predpokladu, že dodržiava zásady hry brankára.

Informácie
Nájdete nás na Facebooku
Pripojte sa na newsletter
Partneri
Nadpis


Nadpis
BP HOCKEY ACADEMY

© BP HOCKEY 2006-2015 | Zásady spracúvania osobných údajov